KARTON TEKNELER 10. KEZ YARIŞTI

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda geleneksel olarak düzenlenen Kartondan Tekneler Yarışı’nın onuncusu gerçekleşti.

IMG_1978

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenen 10. Karton Tekneler Yarışması büyük ilgi gördü. Yarış öncesinde tekneler, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı odaların İzmir şubelerinin üyeleri tarafından Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda yapıldı. Tekneler, yaklaşık 3 saatlik çalışma ile sadece karton ve koli bantı kullanılarak yapıldı. Teknelerin yapımının tamamlanmasının ardından yarışmacılar teknelerini kortej oluşturarak yarışmanın gerçekleşeceği Konak Pier yanına taşıdılar. Burada gerçekleşen yarışmada yarış parkurunu ilk sırada tamamlayan ise Orman Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından yapılan tekne oldu.

IMG_1981

Yarışın ardından Cumhuriyet Meydanı’nda ödül töreni gerçekleşirken, ilk batan tekneyi yapan Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Titanik ödülünü kazanırken, aynı zamanda En İyi Tasarım ödülünün de sahibi oldu. En temiz çalışan ekip olarak Maden Mühendisleri Odası Mavi Bayrak ödülünü, en sportmen ekip olarak Makine Mühendisleri Odası Centilmenlik ödülünü ödülünü aldı. En iyi kostüm ödülünü ise Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubeleri aldı. Yarışmada, Gemi Makinaları Mühendisleri Odası ikinciliği, Gemi Mühendisleri Odası ise üçüncülüğü kazandı.

IMG_1985
IMG_1986IMG_2022