EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ, OHAL’E KARŞI BULUŞTU

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından “OHAL kaldırılsın, KHK’ler geri çekilsin” başlıklı bir salon etkinliği düzenlendi.

IMG_3999

 

Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde bir araya gelen İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenleri adına etkinliğin açılışını yapan TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Dönem Sekreteri Melih Yalçın, 1,5 yıldan bu yana devam eden OHAL ve buna paralel çıkarılan KHK’ler ile demokrasi ve insan haklarının büyük oranda tahrip edildiğini, hükümete yakın olmayan bütün kesimlerin muhtaç hale getirilmeye çalışıldığını ifade etti. Yalçın, OHAL ve KHK’lere karşı mücadelenin birinci gündem olması gerektiğini ve bu mücadelenin de ancak bir arada durularak verilebileceğini belirtti.

IMG_4023

Yalçın konuşmasının ardından, 11 maddeden oluşan, OHAL’in sonuçlarını özetleyen ve 46 sendika, meslek örgütü, demokratik kitle örgütü, siyasi parti ve oluşumun imza koyduğu deklarasyonu okudu.

Daha sonra OHAL ve KHK’lerin sonuçlarını özetleyen kısa bir film gösterimi gerçekleşti.

Etkinlikte KESK İzmir Şubeler Platformu, TMMOB İzmir İKK, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, DİSK Ege Bölge Temsilciliği, Türk Tabipleri Birliği, Türkiye İnsan Hakları Vakfı ve İzmir Kadın Platformu temsilcileri birer konuşma yaptılar.

Buluşma, katılımcıların toplu halde fotoğraf çektirmelerinin ardından sona erdi.

IMG_4035