TMMOB İZMİR İKK TARAFINDAN 1 TEMMUZ GELENEKSEL KARTON TEKNELER YARIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla geleneksel olarak her yıl düzenlenen Karton Tekneler Yarışı 13. yılında pandemi koşulları nedeni ile sembolik olarak gerçekleştirildi.

Her yıl geleneksel olarak ,Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı odaların İzmir şubelerinin üyeleri tarafından oluşturulan takımlar tarafından; Alsancak Cumhuriyet Meydanı’nda 3 saatlik çalışma ile sadece karton ve koli bantı kullanılarak yapılan tekneler, kortej eşliğinde yarışmanın gerçekleştirileceği Konak Pier yanına taşınarak İzmir Körfezinde gerçekleştiriliyor.

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kuruluna bağlı Odalar tarafından ortak yapılan TMMOB İKK Karton Teknesi ” İstanbul Sözleşmesi , Vazgeçmiyoruz” teması ve Oda Temsilcilerinin katılımı ile Konak Pier Yanından İzmir Körfezine indirilerek, turunu gerçekleştirdi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutladığımız geleneksel etkinliğimiz kapsamında; 1 Temmuz Tarihi itibari ile “İstanbul Sözleşmesinden Vazgeçmiyoruz”, Mücadelemize devam ediyoruz..